pl en

Al. Marcinkowskiego - Poznań

System nawadniania dokorzeniowego RWS-BGX na Alejach Marcinkowskiego w Poznaniu

Firma Rain Bird opracowała system nawodnienia dokorzeniowego RWS-BGX, umożliwiający dostarczenie wody bezpośrednio do strefy korzeniowej drzew, jak również dużych krzewów.

       

System ten stosowany jest głównie przy drzewach starszych, gdzie warstwa gleby wokół nich jest już bardzo zbita i zagęszczona, co uniemożliwia szybkie i skuteczne przedostawanie się wody w głąb gruntu na zasadach filtracji. Wszelkie tradycyjne metody są tutaj nieskuteczne i powodują duże zużycie wody jak również wydłużenie czasu samego nawodnienia.

RWS-BGX to walec o długości 91 cm, wykonany z perforowanego polipropylenu. Wewnątrz tego walca zamontowana jest specjalna, parasolowata dysza o wydatku 60 l/godz.

Zastosowanie 2-3 takich urządzeń dla 1 drzewa umożliwia dostarczenie odpowiedniej ilości wody bezpośrednio do strefy korzeniowej drzewa. Całość systemu dla wielu drzew sterowana jest przy pomocy odpowiednio dobranego sterownika, co umożliwia całkowicie bezobsługową pracę nawodnienia.

Dodatkowym atutem tego systemu nawodnień jest możliwość odprowadzenia na powierzchnię gruntu gazów, które gromadzą się w strefie korzeniowej. System ten wzbudził bardzo duże zainteresowanie w dużych aglomeracjach miejskich całej Europy.

Pierwszy taki system dostarczyliśmy dla kilkunastu drzew przy ul. Solnej w Poznaniu i pracuje bez zarzutu.
Kolejny system został zamontowany na Alejach Marcinkowskiego.

Partnerzy

Rain Bird Hunter Dosatron Nora Rivulis Irrigation Otterbine Astore Aquascape Engineers Palaplast Irritec

Nasza strona, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij