pl en

Charakterystyka ogólna

Nr kat.:

System nora® nTx to nowa i niezwykła technologia, przewidziana do układania produktów nora®.

Tak proste i genialne - nora® nTx posiada właściwości klejące, dostępne po obróbce fabrycznej w samej wykładzinie. Po wykonaniu jedynie kilku czynności roboczych podłoga jest ułożona i dostosowana do natychmiastowego użytkowania, zarówno na standardowych podłożach betonowych lub jastrychach cementowych, jak również na istniejących, innych wykładzinach podłogowych. Nawet podwyższona zawartość wilgoci resztkowej w betonie lub jastrychu nie stanowi problemu dla produktów nora® nTx.

Wymagania stawiane podczas standardowej obróbki, takie jak nakładanie prawidłowej ilości kleju, wystarczające pokrycie, konieczność zachowania okresów schnięcia i oczekiwania przed i po ułożeniu należą już do przeszłości. Układanie jest niezwykle proste: wystarczy przyciąć, usunąć folię ochronną, docisnąć i gotowe. W rezultacie powstaje trwała, wytrzymała i bezpieczna powierzchnia, jakiej oczekujemy od wykładzin podłogowych nora®. Do sprawnego i bezpiecznego przygotowania podłoża dostępne są akcesoria montażowe i narzędzia do układania, oferowane przez firmę nora Systems.

  • Szybkie układanie

Dzięki nora nTx można układać wykładziny podłogowe sprawnie i nieskomplikowanie, wykonując jedynie kilka czynności roboczych, bez konieczności przestrzegania czasów schnięcia.

  • Efektywne zastosowanie

Wykładziny podłogowe nora nTx mogę być układane na istniejących wykładzinach, przy podwyższonej wilgotności resztkowej podłoża i przeznaczone są do użytkowania od razu po ich ułożeniu.

  • Zalety ekonomiczne

Układanie wykładzin podłogowych nora® nTx redukuje czas, zmniejsza koszty i minimalizuje usterki.

Z czego składa się nora® nTx?
• nora® nTx składa się ze standardowych wykładzin podłogowych norament® i noraplan®, które posiadają od spodu warstwę kleju
• spodnia warstwa kleju zabezpieczona jest folią ochronną
• sam klej – jak również wykładziny podłogowe – wyprodukowane są na bazie kauczuku i co niezwykle istotne - nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.

Układanie wykładzin nora® nTx

Szlifowanie
Podłoże należy zeszlifować. Do szlifowania zaleca się wykorzystanie tarcz szlifierskich nora® nTx oraz przynależących do nich narzędzi ściernych. W wyniku obróbki powstaje równe, zamknięte podłoże. W zależnosci od budowy zaleca się wyrównanie preparatem do szpachlowania poszczególnych nierównosci lub całej powierzchni.

Środek wiążący
Następnie nakładany jest środek wiążący. Należy przy tym bezwzględnie unikać rozlania preparatu w jednym miejscu.

Układanie płytek/rolek
W dalsej kolejności układa się rolki wykładziny. Po indywidualnym dopasowaniu można usunąć folię ochronną i ułożyć wykładzinę.

Zakończenie
Na zakończenie wykładzina zostaje dociśnięta. Nie ma konieczności przestrzegania czasu schnięcia, wykładzina dostosowana jest do użytkowania bezpośrednio po ułożeniu.

Wskazówka: szczegółowe informacje znajdują się również w instrukcji układania noraplan® nTx.

Lp Nazwa Rozmiar
1 Karta katalogowa system nora® nTx 546 KB Pobierz
2 Dane techniczne nora® nTx 60 KB Pobierz
3 Karta techniczna norament® nTx 164 KB Pobierz
4 Zalecenie dotyczące układania noraplan® nTx 582 KB Pobierz
5 Dane dotyczące nowych podłoży: noraplan® nTx 65 KB Pobierz
6 Karta techniczna noraplan® nTx 168 KB Pobierz
7 Ulotka nTx - ENG 751 KB Pobierz
8 Prezentacja - system nTx - ENG 1875 KB Pobierz
9 Prezentacja - system nTx do zastosowań w transporcie - ENG 2175 KB Pobierz
10 Ulotka system nTx - ENG 82 KB Pobierz
11 Broszura system nTx - ENG 2164 KB Pobierz

Partnerzy

Rain Bird Hunter Dosatron Nora Rivulis Irrigation Otterbine Astore Aquascape Engineers Palaplast Irritec

Nasza strona, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij