pl en

Dozowniki Dosatron

Nr kat.: Ogólna charakterystyka

Nieelektryczne dozowniki proporcjonalne     

Dozowniki Dosatron to nowoczesne, nieelektryczne urządzenia służące do proporcjonalnego mieszania substancji. Są one bardzo często wykorzystywane w systemach nawadniania do podawania nawozów płynnych i innych substancji odżywczych dla roślin. Urządzenia te podłączone są do sieci wodociągowej, a jedyną siłą je napędzającą jest ciśnienie wody. Pod jego wpływem dozowniki Dosatron pobierają określoną ilość preparatu, mieszają go z wodą, a otrzymany roztwór przekazywany jest dalej. Dozowana wartość wtryskiwanego preparatu jest zawsze proporcjonalna do ilości wody przepływającej przez Dosatron, niezależnie od zmian natężenia przepływu wody lub jej ciśnienia w sieci.

Dzięki swoim znakomitym właściwościom dozowniki Dosatron mogą być wykorzystywane przy automatycznym podlewaniu ogrodów, parków, boisk sportowych, ale również wykorzystywane są w przemyśle między innymi podczas smarowania, mycia, czyszczenia, czy polerowania i skrawania metali.

Jako element systemów nawadniających, dozowniki Dosatron są gwarancją doskonałych rezultatów w podlewaniu, a także nawożeniu oraz zwalczaniu chwastów. Dzięki nim zyskują Państwo pewność, że dawka preparatu będzie regularnie dozowana o określonej przez Was porze. Montaż dozowników Dosatron nie wymaga żadnym zmian w systemie wodnym i ogranicza ryzyko skażenia środowiska. Zainstalowane w systemach nawadniania trawników lub ogrodów sprawiają, że pielęgnacja roślin jest znacznie łatwiejsza i mniej uciążliwa. Ich atutami są funkcjonalność i niezawodność. Mogą Państwo dozować niemal każdy preparat, szybko i skutecznie odchwaszczając, odgrzybiając, czy też pozbywając się insektów.

Prowadzimy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dozowników DOSATRON.     
W stałej sprzedaży posiadamy też części do wszystkich typów dozowników.


Schemat działania jednostki dozującej:Faza 1:

Woda wpływająca wlotem A naciska tłoki kieruje miksturę w dół C. W tym samym czasie, tłok dozowania zasysa produkt D i wstrzykuje go do komory miksującej. Pod koniec wędrówki w górę otwierają się zawory wejściowe 2, a zamyka się zawór upustowy 1.

Faza 2:

Tłok B obniża się i część roztworu zostaje wtłoczona do komory miksującej. Pod koniec wędrówki w dół otwiera się zawór upustowy 1, a zawory wejściowe 2 zamykają się i cykl się powtarza.Partnerzy

Rain Bird Hunter Dosatron Nora Rivulis Irrigation Otterbine Astore Aquascape Engineers Palaplast Irritec

Nasza strona, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij