pl en

Referencje

Marzeniem każdego klubu piłkarskiego, jak i zawodników kopiących piłkę jest posiadanie boiska z bardzo dobrą murawą. Jest to możliwe do osiągnięcia pod warunkiem, że będziemy w stanie dostarczyć trawie odpowiednią ilość wody w określonym czasie.

 

Tradycyjne metody podlewania trawy za pomocą przenośnych deszczowni, czy też przy pomocy węża nie zabezpieczają w pełni potrzeb wodnych murawy. Metody te, choć wydają się  pozornie tanim rozwiązaniem, wymagają jednak dużych nakładów robocizny i nie zawsze gwarantują uzyskanie pożądanego efektu.

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod podlewania, automatyczne systemy nawadniające w pełni gwarantują całkowicie bezobsługowe, precyzyjne dozowanie wody w ilości i w czasie optymalnym dla potrzeb murawy.
Światowym liderem w produkcji tych systemów jest amerykańska firma Rain Bird.

Automatyczny system nawadniający składa się z sieci podziemnych rurociągów, do której na stałe montuje się zraszacze typu pop-up (wynurzalne), wyposażone w elektrozawory i połączone ze sterownikiem, który kieruje pracą całego systemu. Najczęściej stosowany system automatycznego nawadniania składa się z 10 nowoczesnych przekładniowych zraszaczy typu Eagle 950, które rozmieszczone są na obwodzie boiska oraz z 3 zraszaczy Eagle 900 umieszczonych dodatkowo w płycie boiska. Zraszacze mogą być wyposażone w pokrywę ze sztucznej trawy, która dobrze komponuje się z naturalną trawą. Promień zasięgu tych zraszaczy waha się od 24 do 30 m przy ciśnieniu 5,5 bara. Wymagane zapotrzebowanie wody dla tego systemu wynosi 16 m3/h.

Prawidłowo zainstalowany i zaprogramowany system pozwala precyzyjnie dozować wodę, w zależności od potrzeb, z dokładnością do 1 mm wysokości opadu.
Klasyczny system nawadniający może być wykonany też w innej wersji, kiedy dysponujemy mniejszym źródłem wody. Wówczas to stosuje się zraszacze typu 6504 Falcon w ilości 35 szt., zgodnie z zamieszczonym powyżej schematem ich rozmieszczenia.

Lista referencyjna obiektów wyposażonych w automatyczne systemy RAIN BIRD jest bardzo długa.
Obejmuje kilkaset stadionów na całym świecie, w tym siedem prestiżowych obiektów, na których odbywały się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Niemczech w 2006 r., z berlińskim Stadionem Olimpijskim na czele.
Inne znane obiekty:
OLD TRAFFORD (Manchester Utd), ANFIELD ROAD (Liverpool FC), Francja: PARC DES PRINCES (Paryż, Saint-Germain), STADE VÉLODROME (Olimpique de Marseille), STADE DE FRANCE (Paryż, Saint-Denis), Włochy: STADIO OLIMPICO (AS Roma, SS Lazio), STADIO DELLE ALPI (Juventus FC Turyn), CENTRO SPORTIVO MILANELLO (AC Milan), IBROX STADIUM (Glasgow Rangers), SANTIAGO BERNABEU (Real Madryt), VELTINS-ARENA (Schalke 04), RHEINENERGIE STADION (FC Köln), COMMERZBANK ARENA (Entracht Frankfurt), AWD ARENA (Hannover 96), WESTFALENSTADION (BVB Borusia Dortmund), FRITZ-WALTER-STADION (1. FC Kaiserlautern), ESTADIO DA LUZ (Benfica Lisboa).
Wśród polskich klubów, które postawiły na jakość, znalazły się: GROCLIN Grodzisk Wlkp., KOLPORTER KORONA Kielce, CRACOVIA Kraków, WISŁA Kraków, LECH Poznań, POGOŃ Szczecin, LEGIA Warszawa, POLONIA Warszawa, SZCZAKOWIANKA Jaworzno, ŚLĄSK Wrocław i wiele innych.


Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową listą obiektów sportowych w Polsce wyposażonych w automatyczny system nawadniający Rain Bird.

 

                                           

Partnerzy

Rain Bird Hunter Dosatron Nora Rivulis Irrigation Otterbine Astore Aquascape Engineers Palaplast Irritec

Nasza strona, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij