pl en

Aeratory i fontanny

Nr kat.: Ogólna charakterystyka

Kup

Fontanny i aeratory produkcji amerykańskiej firmy Otterbine to najlepsze rozwiązanie i skuteczna metoda napowietrzania wody w  otwartych i zamkniętych zbiornikach wodnych.
Mogą to być przydomowe oczka wodne, sztuczne zbiorniki wodne, jeziora, zbiorniki do gromadzenia wody na polach golfowych, czy też w gospodarstwach rolnych.

Napowietrzenie wody to dostarczenie jej niezbędnej, wymaganej ilości tlenu, który przyczyni się do polepszenia jakości wody i usunięcia w zbiorniku glonów oraz nieprzyjemnego zapachu.
Zastosowanie fontanny, czy też fontanny spełniającej funkcję aeratora zapewni zdecydowane podniesienie jakości wody w Państwa zbiornikach.
Dodatkową zaletą zastosowania pływających fontann firmy Otterbine jest uzyskanie wizualnych efektów w postaci różnych kształtów wyrzucanej wody, która może być również podświetlona.
Urządzenia produkowane przez Otterbine posiadają certyfikat CE.

dlaczego otterbine

 

Co zrobić, gdy Twój staw wygląda jak na zdjęciu poniżej ?!?

W lecie pokrywa się kożuchem kwitnących glonów, a zimą jest skuty lodem? 
W zbiornikach wodnych - także w Twoim stawie - następuje nieustanny rozkład szczątków organicznych roślinnych i zwierzęcych.
Z czasem na dnie zbiornika gromadzi się warstwa mułu, której rozkład powoduje znaczne zubożenie wody  w tlen, co z kolei powoduje duszenie się ryb oraz nieprzyjemny zapach i wygląd wody.
Taki staw, zamiast być źródłem piękna, nie tylko nie spełnia swoich funkcji, ale staje się źródłem problemów.

 
staw przed aeracją
 
staw po aeracji

PROBLEM 1 - zamulanie dna i rozkład materii organicznej
Zamulenie biologicznie czynnej powierzchni dna pogarsza warunki życiowe żyjących tam organizmów oraz powoduje zmniejszenie bazy żywieniowej ryb ograniczając liczebność i różnorodność bezkręgowych organizmów bytujących przy dnie. Aerobowy rozkład osadów zwiększa zużycie tlenu, powoduje powstanie związków azotu, siarki, fosforu oraz zaleganie w zagłębieniach dna wody przesyconej siarkowodorem oraz jej zmącenie i zanieczyszczenie w wyniku ruchów osadów dennych.

Dodatkowo, zwiększony dopływ związków użyźniających wodę powoduje intensyfikację fotosyntezy i wzrost ilości fito- i zooplanktonu. Bujnie rozwinięte glony produkują nadmierną ilość tlenu w ciągu dnia, za to w nocy pobierają go wywołując deficyt tlenowy. Sytuacja ta jest zagrożeniem dla życia ryb. Niebezpieczeństwem dla człowieka i zwierząt są zakwity wody spowodowane nadmiernym rozwojem glonów z grupy sinic, których obumieranie związane jest z wydzielaniem toksyn. Należy również pamiętać, że powyższe warunki powodują zmianę odczynu wody z kwaśnego na zasadowy do granicy życia biologicznego w wodzie (pH = 9) w wyniku poboru CO2 do procesu fotosyntezy.

PROBLEM 2 - zamarzanie tafli wody
Warunkiem koniecznym przenikania tlenu z powietrza do wody jest jego bezpośredni dostęp do powierzchni lustra. Jednak często w okresie zimowym na powierzchni stawu zalega warstwa lodu. Powyższy warunek można zapewnić poprzez zastosowanie aeratora firmy OTTERBINE®, który nie dopuści do utworzenia tafli lodu na całej powierzchni zbiornika.

ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW
Proponujemy zastosowanie aeratorów firmy 
OTTERBINE® BAREBO INC. do napowietrzania otwartych zbiorników wodnych, które zapewniają nie tylko odpowiednie natlenienie wody, ale również estetyczny wygląd, łącząc w jednym urządzeniu funkcję aeratora i fontanny.

Strumień aeratora powoduje mechaniczne zmniejszanie ilości rozpuszczonych gazów, w tym dwutlenku węgla, lotnych syntetycznych związków organicznych i węglowodorów, oraz pomaga pozbyć się nieprzyjemnej woni poprzez zmniejszanie ilości substancji zapachowych. Nasze urządzenia pozwolą Ci zredukować zakwity wody, jak również zapobiec zamarzaniu tafli w zimie.

 

Dodatkową, bardzo efektowną opcją jest wyposażenie jednostki w zestaw oświetleniowy.

 
fontanna z oświetleniem   aerator_by_night   fontanny z oświetleniem

SCHEMAT BUDOWY FONTANNY NAPOWIETRZAJĄCEJ:

Lp Nazwa Rozmiar
1 Katalog Otterbine 7678 KB Pobierz

Partnerzy

Rain Bird Hunter Dosatron Nora Rivulis Irrigation Otterbine Astore Aquascape Engineers Firestone Palaplast

Nasza strona, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij