pl en

Aeratory i fontanny

Nr kat.: Ogólna charakterystyka

Kup

Fontanny i aeratory produkcji amerykańskiej firmy Otterbine to najlepsze rozwiązanie i skuteczna metoda napowietrzania wody w  otwartych i zamkniętych zbiornikach wodnych.
Mogą to być przydomowe oczka wodne, sztuczne zbiorniki wodne, jeziora, zbiorniki do gromadzenia wody na polach golfowych, czy też w gospodarstwach rolnych.

Napowietrzenie wody to dostarczenie jej niezbędnej, wymaganej ilości tlenu, który przyczyni się do polepszenia jakości wody i usunięcia w zbiorniku glonów oraz nieprzyjemnego zapachu.
Zastosowanie fontanny, czy też fontanny spełniającej funkcję aeratora zapewni zdecydowane podniesienie jakości wody w Państwa zbiornikach.
Dodatkową zaletą zastosowania pływających fontann firmy Otterbine jest uzyskanie wizualnych efektów w postaci różnych kształtów wyrzucanej wody, która może być również podświetlona.
Urządzenia produkowane przez Otterbine posiadają certyfikat CE.

dlaczego otterbine

 

Co zrobić, gdy Twój staw wygląda jak na zdjęciu poniżej ?!?

W lecie pokrywa się kożuchem kwitnących glonów, a zimą jest skuty lodem? 
W zbiornikach wodnych - także w Twoim stawie - następuje nieustanny rozkład szczątków organicznych roślinnych i zwierzęcych.
Z czasem na dnie zbiornika gromadzi się warstwa mułu, której rozkład powoduje znaczne zubożenie wody  w tlen, co z kolei powoduje duszenie się ryb oraz nieprzyjemny zapach i wygląd wody.
Taki staw, zamiast być źródłem piękna, nie tylko nie spełnia swoich funkcji, ale staje się źródłem problemów.

 
staw przed aeracją
 
staw po aeracji

PROBLEM 1 - zamulanie dna i rozkład materii organicznej
Zamulenie biologicznie czynnej powierzchni dna pogarsza warunki życiowe żyjących tam organizmów oraz powoduje zmniejszenie bazy żywieniowej ryb ograniczając liczebność i różnorodność bezkręgowych organizmów bytujących przy dnie. Aerobowy rozkład osadów zwiększa zużycie tlenu, powoduje powstanie związków azotu, siarki, fosforu oraz zaleganie w zagłębieniach dna wody przesyconej siarkowodorem oraz jej zmącenie i zanieczyszczenie w wyniku ruchów osadów dennych.

Dodatkowo, zwiększony dopływ związków użyźniających wodę powoduje intensyfikację fotosyntezy i wzrost ilości fito- i zooplanktonu. Bujnie rozwinięte glony produkują nadmierną ilość tlenu w ciągu dnia, za to w nocy pobierają go wywołując deficyt tlenowy. Sytuacja ta jest zagrożeniem dla życia ryb. Niebezpieczeństwem dla człowieka i zwierząt są zakwity wody spowodowane nadmiernym rozwojem glonów z grupy sinic, których obumieranie związane jest z wydzielaniem toksyn. Należy również pamiętać, że powyższe warunki powodują zmianę odczynu wody z kwaśnego na zasadowy do granicy życia biologicznego w wodzie (pH = 9) w wyniku poboru CO2 do procesu fotosyntezy.

PROBLEM 2 - zamarzanie tafli wody
Warunkiem koniecznym przenikania tlenu z powietrza do wody jest jego bezpośredni dostęp do powierzchni lustra. Jednak często w okresie zimowym na powierzchni stawu zalega warstwa lodu. Powyższy warunek można zapewnić poprzez zastosowanie aeratora firmy OTTERBINE®, który nie dopuści do utworzenia tafli lodu na całej powierzchni zbiornika.

ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW
Proponujemy zastosowanie aeratorów firmy 
OTTERBINE® BAREBO INC. do napowietrzania otwartych zbiorników wodnych, które zapewniają nie tylko odpowiednie natlenienie wody, ale również estetyczny wygląd, łącząc w jednym urządzeniu funkcję aeratora i fontanny.

Strumień aeratora powoduje mechaniczne zmniejszanie ilości rozpuszczonych gazów, w tym dwutlenku węgla, lotnych syntetycznych związków organicznych i węglowodorów, oraz pomaga pozbyć się nieprzyjemnej woni poprzez zmniejszanie ilości substancji zapachowych. Nasze urządzenia pozwolą Ci zredukować zakwity wody, jak również zapobiec zamarzaniu tafli w zimie.

 

Dodatkową, bardzo efektowną opcją jest wyposażenie jednostki w zestaw oświetleniowy.

 
fontanna z oświetleniem   aerator_by_night   fontanny z oświetleniem

SCHEMAT BUDOWY FONTANNY NAPOWIETRZAJĄCEJ:

Lp Nazwa Rozmiar
1 Otterbine Product Catalogue 7678 KB Pobierz
2 Katalog aeratorów Otterbine 2021_PL 7419 KB Pobierz

Partnerzy

Rain Bird Hunter Dosatron Nora Rivulis Irrigation Otterbine Astore Aquascape Engineers Palaplast Irritec

Nasza strona, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij