pl en
  • Rain Bird

    Rain Bird
  • Hunter

    Hunter
  • Rivulis Irrigation

    Rivulis Irrigation

Automatyczne systemy nawadniające trawniki, zraszacze ogrodowe, taśmy kroplujące

Nie tylko kompleksowe rozwiązania i gotowe już automatyczne systemy nawadniające, ale również pojedyncze zraszacze ogrodowe są w stanie całkowicie odmienić sposób opiekowania się przestrzenią zieloną. W naszej ofercie odnajdą Państwo najnowocześniejsze systemy nawadniania trawników, które nie tylko zapewnią im cykliczne podlewanie, ale również odpowiednią jego intensywność. Stworzy to bardzo korzystne warunki wzrostu, a tym samym – umożliwi trawnikom utrzymanie – nawet w porze intensywnych upałów – atrakcyjnego wyglądu. Rozwiązania te znacznie ułatwią opiekę nad ogrodem, pomagając jednocześnie odkryć jego piękno.

Z czego składają się automatyczne systemy nawadniające?

Za podlewanie terenu odpowiedzialne są zraszacze, umieszczone przy trawniku lub pod ziemią. Podczas planowania instalacji należy rozmieścić je w taki sposób, aby obejmowały one cały teren przewidywany do nawadniania, a żaden obszar nie pozostawał suchy. Najwygodniejszą opcją jest wybranie zraszacza wynurzalnego, czyli takiego, który po zakończeniu pracy automatycznie wsuwa się pod ziemię. Wystające elementy instalacji nie będą wtedy przeszkadzały nam na przykład podczas koszenia trawnika. Woda, zazwyczaj pobierana z sieci wodociągowej bądź studni, doprowadzana jest do zraszaczy za pośrednictwem rur zakopanych pod ziemią. Zwykle są one wykonane z polietylenu i mogą mieć różne średnice, odpowiednio dobrane do innych części całej instalacji.

Elektrozawory to kolejny element automatycznego systemu do zraszania. Z ich pomocą możemy blokować i odblokowywać przepływ wody do zraszaczy. Jeśli zaś chodzi o zarządzanie pracą całej instalacji, odpowiadają za nią sterowniki. Zaawansowane, wielofunkcyjne urządzenia pozwalają nie tylko na ustawienie harmonogramu pracy całego systemu, ale również zapamiętują różne cykle nawadniania, co pozwala podlać tylko wybrane obszary trawnika czy też innej roślinności.

Systemy nawadniające mogą być też wyposażone w inne przydatne komponenty, jak na przykład linie kroplujące, moduł WiFi do zdalnego sterowania, czy czujnik deszczu, który po wykryciu opadów atmosferycznych, blokuje pracę urządzenia. Pozwala to lepiej dostosować pracę urządzenia do pogody, a przy okazji zaoszczędzić na rachunkach.

Partnerzy

Rain Bird Hunter Dosatron Nora Rivulis Irrigation Otterbine Astore Aquascape Engineers Palaplast Irritec

Nasza strona, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij